SALESmanago Marketing Automation

Marketing Automation

Marketing Automation w SALESmanago bazuje na regułach automatyzacji . Pozwalają one automatycznie reagować na zachowanie lub zmianę profilu zidentyfikowanych osób w bazie adresowej Klienta. Dzięki nim możemy realizować proste działania jak automatyczne powiadomienia i alerty dla działu handlowego o aktywności potencjalnych klientów. Z drugiej strony możemy realizować w pełni automatyczne, złożone i skomplikowane kampanie marketingowe.

Jak działają reguły automatyzacji

Dzięki regułom automatyzacji możemy tworzyć zaawansowane procesy automatyzacji działań marketingowych i sprzedażowych.

Wykorzystując intuicyjny kreator, możemy w prosty sposób zbudować proste procesy marketingowe, które mogą się składać z 3 typów elementów:

 • Zdarzenia – to coś na co chcemy zareagować automatycznie. W SALESmanago Marketing Automation mamy dostępny bogaty wachlarz zdarzeń. Wśród nich warto wymienić: odwiedziny na stronie WWW, kliknięcie w mail, dodanie do kampanii marketingowej czy osiągnięcie określonej liczby punktów scoringu.
 • Warunki – dzięki warunkom możemy dokładnie określić dla jakich kontaktów system SALESmanago Marketing Automation ma realizować akcje, a dla jakich nie. Jednym z podstawowych warunków jest osiągnięcie określonego scoringu lub przynależenie do danej kampanii marketingowej.
 • Akcje – tutaj ustalam co system ma zrobić. Wśród dostępnych akcji możemy uruchomić komunikację w odpowiednim kanale marketingowym do klienta, powiadomić dział sprzedaż lub Call Center, przekazać dany kontakt wewnątrz firmy, przesunąć w procesie sprzedażowym lub zaktualizować kartę kontaktu.

Dodatkową funkcjonalnością są Akcje Jeśli TAK/Jeśli NIE , które są automatycznie uruchamiane w momencie, gdy nie zostały spełnione wszystkie warunki.

W systemie SALESmanago Marketing Automation możemy ustawić dowolną liczbę reguł automatyzacji i tworzyć kompletne zautomatyzowane procesy marketingowe, prowadzące klientów od momentu pozyskania kontaktu do dokonania zakupu.

Chcesz zobaczyć jak poprawnie ustawić reguły automatyzacji? Zobacz instrukcję TUTAJ

Jak działa workflow

Dzięki Workflow jesteśmy w stanie zaplanować i zbudować kompleksowe kampanie marketingowe obejmujące najbardziej zaawansowane procesy. Tak samo jak w przypadku prostych procesów automatyzacji intuicyjny kreator pozwala stworzyć oraz zwizualizować procesy automatyzacji na podstawie 3 typów elementów: zdarzeń, warunków oraz akcji.

Wykorzystując to rozwiązanie w ramach prowadzonych kampanii możemy zaplanować szereg automatycznych aktywności, które skutecznie wykorzystują działy marketingu oraz sprzedaży. Są to m.in.:

 • generowanie kuponów bezpośrednio w systemie SALESmanago, dzięki którym klient powróci na naszą stronę www
 • personalizacja wiadomości e-mail oraz ich wysyłka, bazując na zachowaniu na stronie www
 • aktualizacja bazy kontaktów poprzez zmiany przypisania kontaktów do poszczególnych etapów kampanii
 • wysyłka powitalnych wiadomości e-mail oraz SMS
 • ułatwienie zarządzania całym procesem kampanii oraz ustawianie wielorakich działań i warunków dla osiągnięcia wyznaczonych celów
 • tworzenie wielopoziomowych struktur dla zaawansowanego współdziałania funkcji.

Chcesz zobaczyć jak poprawnie ustawić Workflow? Zobacz instrukcję TUTAJ

Korzyści dla użytkownika

Automatyzując procesy marketingowe i sprzedażowe, firmy oszczędzają czas na ręcznym wykonywaniu pracy. Działy marketingu wykorzystujące automatyzację skupiają się dzięki temu na kluczowych strategicznych procesach. Firmy korzystające z Marketing Automation notują:

 • 300% wzrost liczby kontaktów dostarczanych do działu sprzedaży
 • spadek liczby zignorowanych leadów z 80% do 25%
 • wzrost przychodu o 10%, tylko na automatyzacji procesu zarządzania kontaktami
 • w 63% przypadków wyższe wzrosty niż ich konkurencja

Budowa trwałej wartości firmy w procesach marketingowych

Z wykorzystaniem Marketing Automation dział marketingu i praca marketera zaczyna budować trwałą wartość w firmie. Wszystkie działania realizowane są w formie procesów na trwale zapisanych w systemie SALESmanago Marketing Automation. Sprawia to, że firma na bieżąco kumuluje wiedzę i doświadczenie marketingowe w formie procesów i danych. Dzięki integracji lub wykorzystaniu wbudowanego w system CRM, również wiedza sprzedażowa zaczyna być akumulowana. Firma uzyskuje bazę wiedzy zawierającą cenne informacje dotyczące tego co działa, a co nie działa w marketingu i sprzedaży, jak powinny przebiegać optymalne procesy marketingowe i sprzedażowe oraz czego po nich oczekują potencjalni klienci. Gromadzona wiedza staje się trwałym, ważnym i bardzo cennym kapitałem każdego przedsiębiorstwa.

Opinie klientów

„Bardzo cenimy sobie współpracę z firmą Benhauer co najmniej z dwóch powodów: z uwagi na ludzi, z którymi współpracujemy, czyli kompetentnych fachowców w zakresie automatyzacji marketingu oraz z uwagi na produkt – platformę System Marketing Automation SALESmanago. System SALESmanago, z którego korzystamy od kilku lat, stał się dla nas bardzo skutecznym narzędziem usprawniającym procesy sprzedażowe. Szczególnie przydatne okazały się możliwości SALESmanago w zakresie identyfikacji potencjalnych klientów i tworzenia dla nich spersonalizowanych przekazów marketingowych. Widzimy – co nas cieszy – finalny efekt w postaci zwiększonej sprzedaży projektów i usług oraz rosnącej bazy klientów gotowych korzystać z naszej oferty w przyszłości. Dodatkowo platforma SALESmanago służy nam jako wygodne narzędzie w pracy sieci naszych doradców. Pozostaje nam więc trzymać kciuki za dalszy rozwój tego innowacyjnego i co najważniejsze skutecznego systemu marketing automation.”
Robert Pierzchała, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu – Archeton